• Seaspiracy

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Hunger Ward

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Do Not Split

    ★★★★½

  • Yes-People

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Better Days

    ★★★★

  • White Eye

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★