Sort by

henri has logged 17 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Não Vamos Pagar Nada

Não Vamos Pagar Nada

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★
Edit this entry  
12
In Therapy

In Therapy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Catfight

Catfight

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
03
Wings

Wings

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry