Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Metal Lords

    ½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Pam & Tommy

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Inauguration Day

    ★★★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

  • Nitram

    ★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • The Windshield Wiper

    ★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Gritando!

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★★½

  • Sweetheart

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Khaite FW21

    ★★★★★