Hendo has logged 28 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fall

The Fall

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jirga

Jirga

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Farming

Farming

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Reindeer's Journey

A Reindeer's Journey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Boy Called Sailboat

A Boy Called Sailboat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Reader

The Reader

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry