Hendo has logged 625 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killerman

Killerman

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Hulk

Hulk

2003
×
★½
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fall

The Fall

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jirga

Jirga

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Farming

Farming

2018
×
★★
Read the review Edit this entry