• Oldboy

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★

  • Mission: Impossible II

    ★★½

  • Mission: Impossible

    ★★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★

  • The Green Mile

    ★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Gantumoote

    ★★★½

  • Junior

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • A Face in the Crowd

    ★★★★

  • Superbad

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★