Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Luca

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Meg

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • 300

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

    ★★★★½