• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Censor of Dreams

  • Robin Robin

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Fall of the Ibis King

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mr. James Is Dead.

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Throat Notes

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★★½