• The Dark Knight

    The Dark Knight

    ★★★★★

    truly a therapeutic experience

  • 27 Dresses

    27 Dresses

    ★★★★½

    this is the best james marsden has ever looked

  • The Little Mermaid

    The Little Mermaid

    ★★★★

    oh my god halle baileys voice 🛐

  • Puppy Love

    Puppy Love

    ★★★★

    grant gustin please i really just want to hang out and talk about dogs please

  • The Flash

    The Flash

    ★★★

    this movie is astronomically worse at home

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

    sandler girls are about to destroy all the other nepo babies

  • Blue Beetle

    Blue Beetle

    ★★★★

    becky g what are u doing here?!

  • The Age of Adaline

    The Age of Adaline

    ★★½

    uhhhhhhhhhhhh 🧍🏻‍♀️
    i guess we know what her type is

  • Tangled

    Tangled

    ★★★★★

    what is rapunzel’s hair oiling routine???

  • Barbie

    Barbie

    ★★★★★

    simultaneously nothing i expected and everything i expected 

    the pink heart???!! 🩷

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

    speechles… how did tom cruise outdo tom cruise

    edit: the little message when i published my review????? oooh i giggled

  • Book Club: The Next Chapter

    Book Club: The Next Chapter

    ★★½

    mmmmmmmmmmmmmmmm not good