• What Is a Woman?

  • Andrew Schulz: Infamous

  • The Gray Man

  • Terror on the Prairie

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Obi-Wan Kenobi

  • George Carlin's American Dream

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Joe List: This Year's Material

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Northman

  • Moon Knight

  • Ambulance

  • X

  • Windfall

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Clifford the Big Red Dog

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Shane Gillis: Live In Austin

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Hellbender

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Benedetta

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Godzilla Singular Point

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • TINA

    ★★★½