Hellasguy315 has logged 38 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Billion Dollar Game

The Billion Dollar Game

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Anti-Mascot

The Anti-Mascot

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Here Now

Here Now

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The High Five

The High Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Schedule Makers

The Schedule Makers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Boy of Bowling

The Bad Boy of Bowling

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sweat Solution

The Sweat Solution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kid Danny

Kid Danny

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Trade Robbery

The Great Trade Robbery

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Client

The Client

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Monsters

No Monsters

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winning

Winning

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All the President's Men Revisited

All the President's Men Revisited

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two-Minute Warning

Two-Minute Warning

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juggernaut

Juggernaut

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry