Sort by
  • Star Trek: Picard - The IMAX Live Series Finale Event

    ★★★★½

  • Lamborghini: The Man Behind the Legend

    ★★½

  • 5-25-77

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★½

  • Light & Magic

    ★★★★½

  • George Michael Freedom Uncut

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Benjamin Franklin

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Queen of Speed

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • King Otto

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Tom Petty, Somewhere You Feel Free

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Umbrella

    ★★★

  • Sam Morril: Up on the Roof

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Console Wars

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • 8:46

    ★★★★½

  • Game 6: The Movie

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Sight & Sound: The Cinema of Walter Murch

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Heroes

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Substance

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dynamite Dance

    ★★★½

  • Pizza: A Love Story

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • I Want My MTV

    ★★★½