Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
½
Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don’t Be Sorry

Don’t Be Sorry

×
Edit this entry  
15
Death's Diner

Death's Diner

2022
×
Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hallway

Hallway

2015
×
Edit this entry  
11
Launch

Launch

2021
×
Edit this entry  
11
Puss

Puss

2021
×
Edit this entry  
10
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strays

The Strays

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tazza: One Eyed Jack

Tazza: One Eyed Jack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yearbook

Yearbook

2014
×
Edit this entry  
04
Sea Devil

Sea Devil

2014
×
Edit this entry  
04
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★
Edit this entry  
08
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry