Sort by

Justine has logged 337 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Big Guns

Big Guns

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Winter Heat

Winter Heat

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Farmer's Daughters

The Farmer's Daughters

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Cobra

Black Cobra

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sweet Whip

Sweet Whip

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Leech

The Leech

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sister Emanuelle

Sister Emanuelle

1977
×
★★★
Edit this entry  
19
The Appointment

The Appointment

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Edit this entry  
16
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sex Wish

Sex Wish

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baskın

Baskın

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Ice

Blue Ice

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emmanuelle: Queen of Sados

Emmanuelle: Queen of Sados

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★½
Edit this entry  
01
Violation

Violation

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Bloody Sex

Bloody Sex

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Time

Star Time

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Syringe

The Syringe

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
SS Camp 5: Women's Hell

SS Camp 5: Women's Hell

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Café Flesh

Café Flesh

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Robbie: Maniac II

Mr. Robbie: Maniac II

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lobotomy

The Lobotomy

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Day of Love

Day of Love

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Edge

The Edge

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deported Women of the SS Special Section

Deported Women of the SS Special Section

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Panic

Panic

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Bitter Message of Hopeless Grief

A Bitter Message of Hopeless Grief

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry