Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Black Room

The Black Room

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Afterman

The Afterman

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moon Child

Moon Child

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Water Power

Water Power

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Woman from the Torrid Land

Woman from the Torrid Land

1978
×
★★
Edit this entry  
25
Retribution

Retribution

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Variola Vera

Variola Vera

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Africa Addio

Africa Addio

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Divine Emanuelle

Divine Emanuelle

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Holy Place

A Holy Place

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Men

The Devil's Men

1976
×
★★
Edit this entry  
16
A Spiral of Mist

A Spiral of Mist

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Emmanuelle, White Emmanuelle

Black Emmanuelle, White Emmanuelle

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Light of Day

Cold Light of Day

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unwilling Lovers

Unwilling Lovers

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Calling All Police Cars

Calling All Police Cars

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Virgin Dreams

Virgin Dreams

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Abomination

The Abomination

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intrusion

The Intrusion

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Through the Looking Glass

Through the Looking Glass

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sissy

Sissy

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Big Guns

Big Guns

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Winter Heat

Winter Heat

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Farmer's Daughters

The Farmer's Daughters

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dawn Breaks Behind the Eyes

Dawn Breaks Behind the Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Cobra

Black Cobra

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sweet Whip

Sweet Whip

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry