Sort by

Bri 👽 has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
Edit this entry  
30
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mochibei

Mochibei

2005
×
Edit this entry  
27
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Other People

Other People

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fruity

Fruity

2021
×
Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Real

Get Real

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry