Sort by

Montel has logged 30 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Katt Williams: Live

Katt Williams: Live

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Andy

Andy

2017
×
Edit this entry  
29
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Katt Williams: Kattpacalypse

Katt Williams: Kattpacalypse

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Edit this entry