Sort by

Montel has logged 489 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Anthony Joshua: The Road to Klitschko

Anthony Joshua: The Road to Klitschko

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
American Honey

American Honey

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Generation Iron 2

Generation Iron 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
Edit this entry