Héctor has logged 48 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★½
Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Madonna: Rebel Heart Tour

Madonna: Rebel Heart Tour

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
15
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Edit this entry  
08
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rite

The Rite

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry