Sort by

Héctor has logged 448 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Whiteout

Whiteout

2019
×
Edit this entry  
31
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madonna: Drowned World Tour 2001

Madonna: Drowned World Tour 2001

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Madonna: The Girlie Show - Live Down Under

Madonna: The Girlie Show - Live Down Under

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pi

Pi

1998
×
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Young Hunter

Young Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
Edit this entry  
10
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Madonna: Sticky & Sweet Tour

Madonna: Sticky & Sweet Tour

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madonna: World of Madame X

Madonna: World of Madame X

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry