• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Accomplice

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The Sleepover

    ★★

  • Becky

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Tour de Pharmacy

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

  • Tracy Morgan: Staying Alive

  • Alien: Covenant

  • Maria Bamford: Old Baby

  • Ghost in the Shell

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★½

  • Mindhorn

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Arrival

  • Shin Godzilla

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Ali Wong: Baby Cobra

  • Garfunkel and Oates: Trying to be Special

    ★★★½

  • Keanu

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Monty Python: Live (Mostly)

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Monuments Men

    ★★★½