hannah has logged 12 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Three Faces of Eve

The Three Faces of Eve

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry