Sort by

Heath has logged 99 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Reaping

The Reaping

2007
×
★★
Edit this entry  
25
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightflyers

Nightflyers

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pure Country

Pure Country

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Madman

Madman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fly Away Home

Fly Away Home

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Demon Lover

My Demon Lover

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Playing God

Playing God

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry