Sort by

Heath has logged 1,071 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Endangered Species

Endangered Species

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Made in America

Made in America

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
With Great Power: The Stan Lee Story

With Great Power: The Stan Lee Story

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Russkies

Russkies

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terror Firmer

Terror Firmer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julia

Julia

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leap of Faith

Leap of Faith

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toys

Toys

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lean On Me

Lean On Me

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry