k has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Senna

Senna

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Styles: Behind the Album - The Performances

Harry Styles: Behind the Album - The Performances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry