• Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • One Royal Holiday

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Work It

    ★★

  • The Deceived

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★

  • How the 2012 Season Was Won

  • Becoming

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Elephant

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★½

  • A Guide to Second Date Sex

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

  • Wasp Network

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Yesterday

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Official Secrets

  • Late Night

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Only You

  • Reversing Roe

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ibiza

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★