Sort by

🎀brooklyn baby🎀 has logged 329 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
Edit this entry  
02
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cherry Magic

Cherry Magic

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Please Tell Me So

Please Tell Me So

2021
×
Edit this entry  
27
Something in the Rain

Something in the Rain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What's Wrong with Secretary Kim

What's Wrong with Secretary Kim

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fated to Love You

Fated to Love You

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hostage House

Hostage House

2021
×
½
Edit this entry  
17
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
She Was Pretty

She Was Pretty

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silenced

Silenced

2011
×
Edit this entry  
07
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★
Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★
Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★½
Edit this entry  
01
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angels in the Outfield

Angels in the Outfield

1951
×
★½
Edit this entry  
25
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Within

Within

2016
×
Edit this entry  
12
Held

Held

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Mama

Mama

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
ATM

ATM

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Edit this entry  
07
1974: The Possession of Altair

1974: The Possession of Altair

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Funhouse

Funhouse

2019
×
½
Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unborn

The Unborn

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Prey

Prey

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry