• West Side Story

  • No Time to Die

  • Dune

  • The Green Knight

  • Old

  • Pig

  • Bo Burnham: Inside

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cult Affairs

  • WandaVision

  • GODSPEED

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Run

  • Hubie Halloween

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Courier

    ★★½

  • Spree

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Supreme - Candyland

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • MUBI Ident

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Promare

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Dirt

  • Unplanned

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Paddleton

  • Nowhere, Nobody

  • Boys of Summer II

  • The Vast of Night

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Glass