• Dune

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Gintama: The Very Final

    ★★★★★

  • Troy

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Gintama the Movie: The Final Chapter - Be Forever Yorozuya

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Arctic

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★