Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Gintama the Movie: The Final Chapter - Be Forever Yorozuya

Gintama the Movie: The Final Chapter - Be Forever Yorozuya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Arctic

Arctic

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
09
The Dictator

The Dictator

2012
×
Edit this entry  
10
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry