• Dune

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Gintama: The Semi-Final

  • Gintama: The Final

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Another Round

    ★★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

  • The Book of Sun

  • #Alive

  • Extraction

  • Chhapaak

  • Togo

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Weathering with You

  • Crawl

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Silence

  • Five Feet Apart

  • Innocent Witness

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Green Book

  • mid90s

  • Halloween

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • How It Ends

  • Mirai

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

  • Arctic

    ★★

  • 10x10

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

  • American Animals

  • Searching

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Forgotten

  • Wonder

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

  • Cargo

  • The Ritual

  • Papillon

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • 12 Feet Deep

  • Kidnap

  • Okja