Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
At The Roadhouse

At The Roadhouse

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: Planet of Giants

Doctor Who: Planet of Giants

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Peek

Don't Peek

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Reign of Terror

Doctor Who: The Reign of Terror

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ancient Magus' Bride: Those Awaiting a Star

The Ancient Magus' Bride: Those Awaiting a Star

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: The Mysterious Planet

Doctor Who: The Mysterious Planet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: Mindwarp

Doctor Who: Mindwarp

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: Terror of the Vervoids

Doctor Who: Terror of the Vervoids

1986
×
Read the review Edit this entry