Hayden has logged 47 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris Belongs to Us

Paris Belongs to Us

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Noon

High Noon

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mostly Martha

Mostly Martha

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dear America: Letters Home from Vietnam

Dear America: Letters Home from Vietnam

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
21
HP1's Hijacked: The Full Movie

HP1's Hijacked: The Full Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Contact

Contact

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry