• Nope

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Irishman

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

  • Blackhat

  • American Sniper

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Leviathan

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Castello Cavalcanti

  • Her

  • The Dirties

  • The Double

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • A Field in England

  • Blue Is the Warmest Color

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

  • Moneyball

    ★★★

  • Melancholia

    ★★★½

  • The Social Network

  • Fantastic Mr. Fox

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★½

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

  • The Darjeeling Limited

  • Hotel Chevalier

  • Eagle vs Shark

    ★★★½

  • No Country for Old Men

  • Children of Men

  • Inland Empire

  • Colossal Youth

  • Wristcutters: A Love Story

    ★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • The Machinist

    ★★★★

  • Garth Marenghi's Darkplace

    ★★★★★

  • Lost in Translation

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • House of 1000 Corpses

    ★★★★½

  • The Ring

  • Punch-Drunk Love

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★½

  • The Royal Tenenbaums

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★