Hawkshaun has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry