Sort by
  • Blonde

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Sneakerella

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Betrayal at Attica

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Lansky

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½