HawkmotherZac has logged 38 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Doctor Who: Battlefield

Doctor Who: Battlefield

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Sword

Satan's Sword

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Pyramids of Mars

Doctor Who: Pyramids of Mars

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wake Up and Die

Wake Up and Die

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

Gushing Prayer: A 15-Year-Old Prostitute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
August Underground

August Underground

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Martian Successor Nadesico: The Motion Picture - Prince of Darkness

Martian Successor Nadesico: The Motion Picture - Prince of Darkness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Walking With Dinosaurs

Walking With Dinosaurs

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guyver: Out of Control

Guyver: Out of Control

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Walks at Midnight

Death Walks at Midnight

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
Read the review Edit this entry  
07
Sinbad and the Eye of the Tiger

Sinbad and the Eye of the Tiger

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eaten Alive! The Rise and Fall of the Italian Cannibal Film

Eaten Alive! The Rise and Fall of the Italian Cannibal Film

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jaspion Especial

Jaspion Especial

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry