• Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Ultra Galaxy Fight: The Absolute Conspiracy

    ★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • Thunder Force

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Cherry

  • The Cost of Concordia

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Citadel

    ★★★

  • WandaVision

  • Music

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Ripper

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Tremors: Shrieker Island

  • Earwig and the Witch

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

  • Beckman

    ★★

  • Run Hide Fight

  • The Human Voice

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants