Stephen has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suck

Suck

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wrestlers: Fighting With My Family

The Wrestlers: Fighting With My Family

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arbor Day

Arbor Day

1936
×
★★★½
Edit this entry  
22
Doctor of Doom

Doctor of Doom

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santo vs. the Vampire Women

Santo vs. the Vampire Women

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Notes to You

Notes to You

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Santo in the Wax Museum

Santo in the Wax Museum

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hoi Polloi

Hoi Polloi

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry