• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The Embalmers

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Backwoods Bubba

    ★★

  • Stowaway

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Holy Shit Man!

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • kid 90

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Cowgirls vs. Pterodactyls

    ★★½

  • The Marksman

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Hoarding

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Miranda Veil

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Ten Minutes to Midnight

    ★★

  • 8:46

  • Basic Witch

    ★★★

  • Hit + Run

  • The Wrong Missy

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bad Witch

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★★

  • Violet

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lieutenant Jangles

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Coven

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Nocta

    ★★★

  • Noelle

    ★★★★½

  • Jessie's Super Normal Regular Average Day

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Things With The Glowing Green Eyes

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½