• No One Gets Out Alive

    ★½

  • Fate/Grand Order: The Movie - Divine Realm of the Round Table: Camelot - Paladin; Agateram

  • Save Ralph

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • A Whisker Away

  • Little Women

  • Eli

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • NiNoKuni

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Noah Land

    ★★★★★

  • Persona

  • The Silence

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Siren's Call

    ★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Yücel'in Çiçekleri

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Modest Heroes

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

  • The Isle

  • Hichki

  • Annihilation

    ★★★★

  • Violet Evergarden

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ½

  • Forgotten

  • Baja's Studio

  • It

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 24 Frames

    ★★★★★

  • Chromosome Sweetheart

    ½

  • Centaur

    ★★★

  • Dangal

  • Sour Apples

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★★

  • Sultan

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★★½

  • A Quiet Passion

    ★★★★

  • ERASED

    ★★★★

  • Dilwale

  • The Hateful Eight

  • I Am Dragon

    ★★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Human

  • Legend

  • Lemonade

  • Interstellar

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Lucy

  • Winter Sleep

    ★★★★★

  • Paulette's Chair

    ★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

  • Rain in the Sunshine

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★½

  • World War Z

  • Thou Gild'st the Even

    ★★★