Sort by

Josh has logged 395 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alive

Alive

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Kirumi

Kirumi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maryada Ramanna

Maryada Ramanna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indru Netru Naalai

Indru Netru Naalai

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pod

Pod

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vakratunda Mahakaaya

Vakratunda Mahakaaya

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
CBGB

CBGB

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Double Barrel

Double Barrel

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Youth

Youth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
xXx

xXx

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry