Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dobaaraa

Dobaaraa

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fifth Thoracic Vertebra

The Fifth Thoracic Vertebra

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out in the Ring

Out in the Ring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chorokbam

Chorokbam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mole Song: FINAL

The Mole Song: FINAL

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breach

The Breach

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Megalomaniac

Megalomaniac

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Grandfather's Demons

My Grandfather's Demons

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legions

Legions

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vesper

Vesper

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Identikit

Identikit

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Shoes

Red Shoes

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Harbinger

The Harbinger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pietà

Pietà

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Relax, I’m From The Future

Relax, I’m From The Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Line

On the Line

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Umma

Umma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Munchies

Munchies

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry