Sort by

Hary has logged 217 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Afterglow

Afterglow

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Gentle Creature

A Gentle Creature

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry