Hary has logged 293 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valley of Love

Valley of Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
PTU

PTU

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
23
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Western

Western

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry