Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Volcano

Under the Volcano

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry