Sort by

Harvey has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Producers

The Producers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tony Ferrino Phenomenon

The Tony Ferrino Phenomenon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry