Sort by
  • Fonissa

    ★★★½

  • Beckham

    ★★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • Expend4bles

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Short Draft

    ★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★★

  • Carl's Date

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Fast X

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Stephen Curry: Underrated

    ★★★½

  • Fremont

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • Andor

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Watcher

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

    ★★★½

  • The Redeem Team

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Rise

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½