• Julia

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Benedetta

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Hive

  • Passing

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Bigfoot Alien Connection Revealed

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • State Funeral

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★