harrymoho has logged 172 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Amer

Amer

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry